Felsefe hakkında her şey…

Özel Ders Almanın Avantajları Nelerdir?

19.09.2022
712
Özel Ders Almanın Avantajları Nelerdir?

Özel ders almak, pek çok farklı avantajı beraberinde getirir. Özel dersler bire bir yapıldıklarından dolayı verimliliğin üst düzey olması normaldir. Öğrencilere özel anlatım yapıldığı için okul ya da kurslara göre daha kısa sürede daha fazla bilgiyi elde edebilmek mümkün hale gelir.

Kalıcılık

Özel derslerde sadece eksikler tamamlanmaz, aynı zamanda öğrenilmiş bilgiler üzerinde daha çok durulabileceği için öğrenilen şeyler daha akılda kalıcı hale gelebilir. Sınıflardaki kalabalık ortamlarda odaklanma problemi yaşayan kişiler özel derste bu sorundan kurtulabilirler.

Rehberlik ve Öğrenci Koçluğu

Sınavlara hazırlık sürecinde türlü problemlerle uğraşmak durumunda olan öğrenciler, doğru çalışma yöntemleri ve başarılı sonuçlar alınabilmesi için rehberliğe ihtiyaç duyabilirler. Bu durum büyük bir baskıyı ortaya çıkarabilir. Özel ders veren öğretmenlerin deneyimleri ve koçluğu ile sınav süreci en olumlu şekilde atlatılabilir.

Esneklik

Okul veya kursta konuların anlatımı daha önceden belirlenmiş sıralara göre yapılır. Böylelikle anlaşılmayan noktaların üzerinde yeterince durulmayabilir. Özel derslerde ise konu anlatımı sırasında anlatılan konuyla beraber önceden anlaşılmamış olan içeriklere yer verilir. Öğrenciler konu ile ilgili akıllarına takılan bilgileri sorabilirler. Özel ders öğrencilerin uygun gördüğü ve kendini öğrenmeye açık hissettiği anlara odaklanır.

İhtiyaca Yönelik

Öğrenciler ve ailesinin daha önce belirlediği eksikleri alanında uzman olan öğretmenlerden alınabilmesi mümkündür. Öğrencinin kendisini eksik gördüğü veya yetersiz gördüğü konular üzerinde sık sık durulması açıkların kısa süre içerisinde kapatılabilmesi için atılabilecek en önemli adımlardandır.

Dinamik

Özel ders öğretmenleri, öğrencilerin bilgi düzeylerine uygun olarak konunun incelikleri üzerinde durur. Gerektiği zaman akılda kalmayı kolaylaştırabilecek yöntemler kullanılması öğrenme stratejilerinin gelişmesi açısından önemlidir. Dinamik bir anlatımın benimsenmiş olması derslerin daha kolay algılanabilir hale gelmesini sağlar.

Zaman Tasarrufu

Özel ders ile okul veya kurslara göre daha verimli sonuçlar elde edilebilir. Okullarda ya da kurslarda anlatılanlardan çok daha kısa süre içerisinde daha iyi bir öğrenme süreci yaşanır. Bireysel ve özel anlatım hız kazandırabilecek özellikleriyle dikkat çeker. Sizler de özel ders almayı düşünüyorsanız derslere göre hareket ederek zamandan tasarruf elde edebilirsiniz. Matematik özel ders için öğretmen seçimi veya diğer konularda ise güvenle Armut’u tercih edebilirsiniz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. tv tamircisi dedi ki:

    Yazınız için teşekkürler. Bu bilgiler ışığında nice insanlar bilgilenmiş olacaktır.

2005'ten beri çevrim içi felsefe yapıyoruz...